Sekce - 28. Dny evropského filmu

Sekce

 • Strach a sny

   

  Sekce, v níž spojujeme emoci a zážitek nabízí krimi, duchařinu, horory i neobyčejná vztahová dramata. Vyzdvihujeme snímky, které překračují žánry a ukazují evropský film jako vzrušující, živý organismus.

 • Bez rodičů

   Mobily, přátelství a první vztahy. Filmy zaměřené na dospívání a na současný život mladých.

 • Hvězdy

   

  Výběr aktuálních filmů, které by vám neměly uniknout. Vyhrály na renomovaných festivalech, natočili je světoznámí tvůrci, hrají v nich osobnosti evropského filmu.

 • Film a hudba

   

  Hrané filmy, VR filmy i dokumenty, v nichž hraje výraznou roli rytmus, melodie a hudba vůbec.

 • K věci - Samotka

   Kvůli koronaviru se naše životy zpomalily, změnily. Zmizelo z nich setkávání, nahradila jej často odloučení, samotka. Nechceme se na ni ale dívat tragicky – izolace od společnosti nám umožňuje obnovit hlubší vztah k přírodě, ke krásám světa mimo civilizaci, stejně tak jako nám umožňuje snáze meditovat, obracet se k vlastnímu nitru. Tradiční sekce ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice.

   

 • MEDIA - Mezi řádky

   Kolekce starších, nicméně vzrušujících a napínavých příběhů. Vzešly ze stránek románů a povídek, kde si našly první fanoušky. Stejně tak ale zarezonovaly jejich úspěšné filmové adaptace, jež uvádíme v panelu MEDIA: Mezi řádky. Uvedené filmy byly podpořené evropským programem Kreativní Evropa MEDIA.

   

  Imprimer

Program

Informuji DEF28 Protišedi Rádio1