Diáky z cest - Na treku laponskou divočinou - 28. Dny evropského filmu

Diáky z cest – Na treku laponskou divočinou

20. 6. 18:30 hod, kino Světozor

Daleko na severu, až za polárním kruhem, leží čarokrásná, panensky čistá krajina, kterou vedou stovky kilometrů značených i neznačených stezek. Svět, kde vám sobi budou přát dobré ráno a nad stanem v noci zářit polární záře. Vydejte se s námi na báječný trek téměř bez lidí.

Po snímku Ti poslední o střetu civilizací v pusté laponské tundře, který se stal nejlepším baltským filmem roku 2020 na festivalu v Talinu, pohovoří o krásách Laponska cestovatelská dvojice Kateřina Krejčová a Petr Ptáčník.

Diáky, to jsou charismatické osobnosti vyprávějící slovem i obrazem o svých zážitcích z cest. Poutníci, nomádi, couchsurfeři. Cestují jinak. Cestují pěšky, stopem, na kole, ve starém Volkswagenu, kupují jednosměrné letenky. Jejich kroky vedou do neobvyklých míst, kreativních komunit a subkultur.

Osobnosti, které spojuje anti-turistický přístup k místům, která navštěvují, samotná cesta je pro ně často už cílem. Výlety mimo každodennost, do paralelních světů je skrze prožitek svobody vedou k sobě samým…

Kateřina Krejčová a Petr Ptáčník
V letech 2014-2015 spolu podnikli 16 měsíců dlouhou cestu kolem světa a od té doby spolu cestují, kdykoli je to jen možné. Zamilovali si severské země – Aljašku, Kanadu, Norsko, Laponsko i Island, navštívili spolu taky Keňu, Tanzanii, Nepál, Indii, Kyrgyzstán a mnoho dalšího.

Vstupné: 130 Kč

Program

Informuji DEF28 Protišedi Rádio1