Filmová výchova pro školy - 28. Dny evropského filmu

Filmová výchova pro školy

Filmové projekce i doprovodný program budou probíhat on-line formou v termínu i čase, který si sami zvolíte (dopoledne nebo odpoledne „za domácí úkol“) nebo v již otevřených kinech. Vybrat si můžete jakýkoliv termín dle vašich preferencí v rozmezí 14. – 29. června 2021.

PRO 2. STUPEŇ ZŠ a SŠ

14.–29. 6.2021

Šarlatán

Česká republika, Irsko, Polsko, Slovensko, 118 minut. Režie: Agnieszka Holland. Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj, Jaroslava Pokorná, Martin Myšička, Miroslav Hanuš, Jiří Černý, Tomáš Jeřábek, Jan Budař. Česká verze.

Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. V hlavních rolích Ivan a Josef Trojanovi, režie Agnieszka Holland.

Doprovodný program je připraven ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Klíčovými tématy jsou 40. a 50. léta v Československu a politické procesy.

 

16. – 23 .6. 2021

Kapitálky

Rumunsko, 128 minut. Režie: Radu Jude. Hrají: Șerban Pavlu, Alexandru Potocean, Ioana Iacob, Constantin Dogioiu, Valcu Silvian. Rumunsky s českými titulky.

Příběh rumunského teenagera, který psaním graffiti protestoval proti komunistickému režimu. Následně byl zadržen a vyslýchán tajnou policií.

Doprovodný program je připraven ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Klíčovými tématy jsou komunismus, 80. léta, tajná policie, disent.

 

PRO MŠ A 1. STUPEŇ ZŠ

14. – 29. 6.2021

Mlsné medvědí příběhy

Česká republika, 45 minut. Režie: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková. Animovaný film. V českém znění.

Medvědí kamarádi z oblíbených dětských programů zažívají nová dobrodružství.

Projekce filmu bude doplněna workshopem animace.

 

Vstupné: 60 Kč / film. Doprovodný program u filmů Šarlatán a Kapitálky je zdarma. Workshop animace u Medvídků: 3 500 Kč, kapacita až 30 dětí.

Rezervace míst: Andrej Štůla, event@eurofilmfest.cz, 603 449 888

 

 

Program

Informuji DEF28 Protišedi Rádio1